хрустка паратха

хрустка паратха

про паратху

Паратха — це лепешка, яка родом із Індійського субконтиненту, поширена в сучасних націях Індії,
Шрі-Ланка, Пакистан, Непал, Бангладеш, Мальдіви, М’янма, Малайзія, Сінгапур, Маврикій, Фіджі, Гайана, Суринам і Тринідад і Тобаго, де пшениця є традиційним продуктом харчування. Паратха — це поєднання слів parat і atta, що буквально означає шари звареного тіста. Альтернативні варіанти написання та назви включають parantha, parauntha, prontha, parontay, paronthi (панджабі), porota (бенгальською), paratha (на одії, гінді, малаялам), palata [pəlàtà]

; у М’янмі), порота (ассамською), форота (на силхеті), фарата (на Маврикії і Мальдівах), роті канаї, прата (у Південно-Східній Азії), паратха, автобус закритий, олійний роті (на англомовній карибській мові) . Слово паратха хінді походить із санскриту (S. पर, або परा+स्थः, або स्थितः). Рецепти різних фаршированих пшеничних пуранполісів (які Ачайя (2003) описує як паратхи) згадуються в Манасолласі, санскритській енциклопедії 12 ст., складеній Сомешварою III, який правив із сучасної Карнатаки. Однак пуран полі — це окремий хліб. Попередні згадки про паратху були згадані Ніджаром (1968) у своїй книзі «Панджаб під час султанів», 1000–1526 рр. н.е., коли він пише, що параутхи були поширені серед знаті та аристократії в Пенджабі.

Ці лускаті, хрусткі паратхи нагадують круасани роті з повністю вершковим маслом. Зроблені зі смачних пластів тіста, їх дуже цікаво спробувати. Спершу змащуєте тісто олією, розкачуєте, щоб воно стало гарним і тонким, згортаєте в спіралі у формі равлика, а потім розкачуєте. Зазвичай їх не готують вдома, це скоріше кафе чи частування на винос.

інгредієнти

  •  Для 4-6

– звичайне біле борошно 240 г
– сіль ½ ч. л. або за смаком
– цукрового піску ½ ч. л
– рослинної олії 80 мл і ще для змащування і смаження
– вода 70 мл

інструкція

  • Помістіть борошно, натрій, цукор, 80 мл жиру, а також посипте в миску. Використовуючи долоні, перенесіть його один з одним, щоб набрати тісто, після чого повністю вимішуйте його протягом 5 хвилин у посуді або навіть на поверхні, заправленої олією. Воно повинно здаватися м’яким, а також трохи липким, але насправді воно не повинно бути жорстким або навіть розсипчастим – якщо воно насправді настільки ж розсипчасте, додайте столову ложку олії, а також столову ложку посипки, а також функцію що в.
  •  Залиште тісто в посуді разом із вологим очищаючим рушником на травах до залишку при рівні кімнатної температури на 2 години.
  •  Розділіть і сформуйте тісто прямо на 4-6 куль, а також кулі тіста, що залишилися, ще 5 хвилин під вологим трав’яним рушником.
  •  Щоб розкачати їх, капніть трохи олії на рухомий афікс, а також обережно змастіть вашу функціональну поверхню. Розкладіть кожну кулю тіста прямо на невеликий диск розміром 12-15 см. Розпиліть разом з невеликою кількістю багато додаткового масла.
  •  Використовуйте пальці, щоб підняти, а також обережно витягніть тісто, поки воно фактично не стане тонким на 1-2 мм. Коли він дуже тонкий (не хвилюйтеся, якщо ви отримаєте пару отворів), стисніть один з одним ребро між одним пальцем, а також вказівними руками, а також протилежний край у вашій іншій долоні, а також намалюйте обидва висновки прямо в одиночній колекції, тому ви отримаєте тип плісованого впливу. Після цього зморщити вільним кидком лінію тіста заокруглюють, щоб заробити равлика або навіть дискомфорт у формі родзинок. Повторіть разом з усіма дисками з тіста. Залиште равликів на 5 хвилин на підносі для приготування їжі, обробивши їх вологим очищаючим трав’яним рушником.
  •  Коли ви підготуєтесь до приготування, подайте равликів із тіста разом із рухомим афіксом, щоб отримати кола приблизно 15 см. Змастіть сковороду олією разом з невеликою кількістю олії, а також поставте її на більш високу температуру. Коли паратха стане теплою, готуйте кожну парату приблизно по 1 хвилині з кожного краю до золотистого кольору. Після цього трансформуйте тепле прямо вниз, а також готуйте по 1 хв на кожному краю на зменшеному теплі.
  • Трохи надуйте парату, обережно плескаючи її краї, після чого виконуйте.